وزیر خارجه آلمان : تاریخ برگزیت دیگر تمدید نخواهد شد- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم، “هایکو ماس”، وزیر امور خارجه آلمان در مصاحبه ای با “فاینشنال تایمز”، به انگلیس هشدار داد که تا اکتبر باید درمورد خروج از اتحادیه اروپا تصمیم بگیرد.

وی خطاب به لندن گفت که شما باید تا اکتبر تصمیم بگیرید که چه می خواهید. نمی توان فرآیند برگزیت را تا یک دهه گسترش داد. یک تمدید دوباره برگزیت می تواند این سیگنال را ارسال کند که شما در آخر می خواهید در اتحادیه اروپا باقی بمانید.

هفته گذشته ۲۷ عضو اتحادیه اروپا در این باره با هم توافق کردند که تاریغ برگزیت ازبرای دومین دفعه به تعویق افتاده و تا ۳۱ اکتبر به انگلیس ازبرای خروج از این اتحادیه وقت داده شود. البته بر اساس توافقات انجام شده یک برگزیت زودتر از این موعد هم امکان پذیر هست درصورتیکه عرصه سیاسی انگلیس درمورد مناسبات آینده با اتحادیه اروپا توافق کند.

هایکو ماس به فاینشنال تایمز گفت که وی هم اکنون امید خود را از دست نداده هست که پارلمان انگلیس توافق برگزیت ترزا می را زودتر از موعد و قبل از انتخابات پارلمانی اروپا در اواخر ماه می تصویب کند. وی این مسئله را مضحک دانست که ما بگوییم می خواهیم اتحادیه اروپا را ترک کنیم و با این حال در انتخابات شرکت کنیم.

  تاریخ برگزیت هفته گذشته ازبرای دومین دفعه به تعویق افتاد. ابتدا قرار بود انگلیس در تاریخ ۲۹ ماه مارس این اتحادیه را ترک کند و پس از آن ۱۲ آوریل ازبرای این برگزیت در نظر گرفته شد و پس از آن هم تاریخ برگزیت تا ۳۱ اکتبر به تعویق افتاد.

سیاستمداران انگلیسی تا به حال نتوانسته اند درمورد یک مسیر منظم ازبرای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به توافقی دست یابند. اکثر سیاستمداران در انگلیس و بروکسل هم از یک برگزیت دشوار بدون توافق با اتحادیه اروپا می ترسند. مذاکرات تا کنون دولت انگلیس با اپوزیسیون هم تا به حال به هیچ نتیجه ای نرسیده هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *