پامپئو: هدف آمریکا تغییر اصل ماهیت جمهوری اسلامی هست- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم، «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا در یک جلسه سوال و جواب در دانشگاهی در تگزاس دفعه دیگر به تکرار ادعاها علیه ایران پرداخت. 

پامپئو در این جلسه در دانشگاه «A&M» تگزاس، ایران را تهدید در برابر صلح منطقه غرب آسیا دانست و مدعی شد که ایران «بزرگترین حامی تروریسم» در منطقه هست. 

وی با اشاره به کار دولت آمریکا ازبرای قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً تروریستی آمریکا به کشورها و شرکت‌ها درمورد تجارت با سمت‌های نزدیک به سپاه هشدار داد.

وی در بخشی از سخنانش تصریح کرد: «ما در حال اعمال فشار حداکثری هستیم تا اصل ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر داده و اطمینان حاصل کنیم که این رژیم، به کلام ساده مانند یک کشور نرمال رفتار می‌کند و کار به گسترش ترور در سراسر دنیا نمی‌کند.»

پامپئو در ادامه ادعاهای خود تصریح کرد: «امروز که اینجا ایستاده‌ایم ایران کارزاری ازبرای ترور در سراسر اروپا مسیر انداخته هست. دیپلمات‌های ما در تلاش ازبرای مقابله با آنها هستند تا این مسیر متوقف شود.»

ادعاهای وزیر خارجه آمریکا علیه ایران در حالی مطرح شده که واشنگتن تا کنون با کودتاهای نظامی آشکار و دخالت‌های پنهان حکومت قانونی ده‌ها کشور در سراسر دنیا را تغییر داده و یا ازبرای تغییر آنها تلاش کرده هست. 

نتایج یک تحقیق در خبرگزاری تسنیم نشان می‌دهد (اینجا بخوانید) دولت آمریکا پس از موفقیت در پیشبرد کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ علیه دولت وقت ایران از این روش به عنوان الگویی جهت مداخله در کشورهای مختلف و بی‌ثبات کردن دولت‌های غیرهمسو با منافع این کشور در اقصی نقاط جهان استفاده کردن کرد. 

بسیاری از این مداخله‌های آمریکا به استقرار دولت‌هایی غیرمردم‌سالار در کشورهای قربانی منجر شد که در نتیجه آن چندین میلیون نفر جان باختند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *