پنتاگون روسیه و چین را مهمترین تهدیدات در فضا نامید- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، بر اساس گزارشی که صبح امروز از سوی اداره اطلاعات نظامی وزارت دفاع آمریکا منتشر شده، روسیه و چین بیشترین تهدیدات ازبرای این کشور در عرصه فضا را به وجود آورده‌اند.

در این سند آمده هست: «در دکترین نظامی روسیه و چین از اهمیت فضا صحبت شده و دفاع ضدفضایی را به عنوان ابرازی ازبرای بازدارندگی آمریکا و متحدانش در نظر گرفته شده هست.»

این گفته همچنین یادآور شده که تهدیدات در این عرصه از سمت کره شمالی و ایران نیست قابل توجه هست، به چه دلیل که هردو کشور امکاناتی ازبرای در اختیار داشتن ماهواره‌های فضایی که می توانند در خدمت آزمایشات موشک‌های بالستیک باشند را حفظ کرده‌اند.

در این گفته همچنین یادآوری شده که روسیه می تواند سلاح‌های لیزری تولید کند که قادر هستند ازبرای نابودی ماهواره‌های مستقر در مدار زمین و همچنین هدف قرار دادن سیستم‌های ماهواره‌ای سامانه دفاع ضدموشکی آمریکا استفاده کردن شوند.

پیش از این “دونالد ترامپ” رئیس جمهوری آمریکا راهکار جدیدی ازبرای توسعه سیستم دفاع ضدموشکی آمریکا ارائه کرده و گفته بود که این سیستم باید به آمریکا در پرتاب  انواع موشک‌ها، از جمله موشک‌های کروز کمک کند.

در سند ۱۰۸ صفحه‌ای که به پنتاگون ارائه شده، تاکید شده هست که ایالات متحده هیچ محدودیتی ازبرای تولید و استقرار سامانه‌های سپر موشکی خود نداشته و در این راستا ابزار و تجهیزات استقرار فضایی نیز ازبرای رهگیری و مقابله با تهدیدات بالقوه مورد استفاده کردن قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *