کمیسیون انتخابات افغانستان: دولت ازبرای مهندسی انتخابات ریاست جمهوری آینده تلاش می‌کند- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، اخیرا ارگ ریاست جمهوری افغانستان در مشورت با احزاب سیاسی و نامزدان انتخابات طرحی را ازبرای تعدیل قوانین انتخاباتی تدوین کرده هست.

در این طرح اختیارات رئیس جمهور افغانستان ازبرای گزینش اعضای کمیسیون‌های انتخاباتی و انتخاب روسای آن افزایش یافته هست.

کمیسیون انتخابات افغانستان در واکنش به این موضوع عنوان کرد که دولت افغانستان با ارائه این طرح تلاش می‌کند تا مسیر انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور را مهندسی کند.

این کمیسیون تاکید کرده هست که اجرایی شدن این طرح همزمان با نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری زمینه مداخله دولت این کشور را در مسیر انتخابات فراهم خواهد کرد.

کمیسیون انتخابات همچنین هشدار داده هست که درصورتیکه این طرح اجرایی شود نتایج انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور نیز با بحران روبرو می شود.

این کمیسیون خاطرنشان کرد که دولت افغانستان در حالی طرح تعدیل قوانین انتخاباتی را روی دست گرفته هست که مسیر آمادگی‌ها ازبرای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را شروع کرده هست.

اخیرا ارگ ریاست جمهوری افغانستان چندین نشست مشورتی را با احزاب سیاسی این کشور برگزار کرده هست تا طرح نهایی را ازبرای تعدیل قوانین انتخاباتی این کشور تدوین کند.

پیش از این بارها احزاب سیاسی و نهادهای ناظر بر مسیر انتخابات خواستار تعدیل قوانین انتخاباتی و ارتقای ظرفیت کمیسیون انتخابات این کشور شده بودند.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *