کنفرانس اروپایی به رهبری ایرلند ازبرای مقابله با معامله قرن- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه سیزدهم تلویزیون رژیم اسرائیل به نقل از دیپلمات های اروپایی عنوان کرد: این کنفرانس با حضور نمایندگانی از تشکیلات خودگردان فلسطین و کشورهای عربی و اروپایی ازبرای آماده شدن در برابر عنوان جزئیات طرح موسوم به معامله قرن دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برگزار می شود.

این شبکه افزود: کنفرانس اقدامات ممکن ازبرای مقابله با معامله قرن و انتخاب خطوط قرمز درخصوص مسائل اصلی درگیری اعراب و اسرائیل و در صدر آنها دو مسئله قدس و حق بازگشت آوارگان به خانه ها و روستاهای خود را که در جریان نکبت(اشغال فلسطین) در سال ۱۹۴۸ میلادی از آنجا رانده شدند، تحقیق خواهد کرد.

شبکه سیزدهم تلویزیون رژیم اسرائیل عنوان کرد: کنفرانس به دعوت جمهوری ایرلند برگزار می شود که (به گفته این شبکه)از بارزترین حامیان مسئله فلسطین در تریبون های و محافل میان المللی هست. این کنفرانس در سطح وزیران خارجه و با مشارکت مصر و اردن و تشکیلات خودگردان برگزار می شود. از سمت اروپا نیز ایرلند میزبان به همراه فرانسه و سوئد و هلند حضور خواهند داشت.

تحرک اروپا به رهبری ایرلند ازبرای رسیدن به یک فرمول واحد به قصد برخورد با معامله قرن و شکل دهی به راهبردی از طریق تمرکز روی اصول ثابت فلسطین صورت می گیرد؛ اصول ثابتی که دولت آمریکا در جانبداری کامل خود از رژیم اسرائیل در پی زیر پا گذاشتن آنها هست. این امر در کار دولت ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل و انتقال سفارت خود از تل آویو به شهر قدس در ماه مه گذشته تجلی یافت.

این شبکه به نقل از یک دیپلمات بلندپایه اروپایی بدون ذکر نام عنوان کرد: می خواهیم با فلسطینی ها بنشینیم و درمورد موضع آنها در قبال طرح ترامپ و مسیر های ممکن ازبرای از سرگیری مسیر سازش بحث کنیم ولی اساسا این کنفرانس ازبرای آن برگزار می شود که به فلسطینی ها این احساس را بدهد که تنها نیستند و از حمایت اعراب و اروپا برخوردارند.

به گفته این شبکه، وزارت خارجه رژیم اسرائیل مسیر این کنفرانس را با مخالفت شدید از نزدیک زیر نظر دارد.

سخنگوی وزارت خارجه رژیم اسرائیل با ابراز خشم خود از برگزاری کنفرانس گفت: “پس از موضع گیری یکجانبه ایرلند درمورد قانون تحریم شهرک های اسرائیلی و چنین جانبداری (از فلسطینی ها) علیه اسرائیل ، دوبلین چطور می تواند نقش میانجیگر عادل را گیم کند”؟

انتها یپیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *