گفته تسنیم از برگزاری جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران در پاکستان +کلیپ- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار خبرگزاری تسنیم از اسلام آباد، جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور ده ها تن از چهره های مطرح سیاسی و مذهبی پاکستان در محل هتل مریت اسلام آباد برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر بریده شدن کیک دوستی ایران و پاکستان توسط «مهدی هنردوست» سفیر جمهوری اسلامی ایران و «فهمیده میرزا» وزیر هماهنگی ایالت ها، گروه های موسیقی محلی نیز به اجرای برنامه پرداختند.

فهمیده میرزا در سخنرانی خود عنوان کرد: من فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به مسئولین این کشور دوست و برادر از جمله رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور ایران تبریک می‌گویم.

وی تصریح کرد: ما در روزهای دشوار و حساس کنار هم بوده ایم و هیچ گاه دست از حمایت هم برنداشته ایم، رابطه ها دو کشور ریشه در فرهنگ و مذهب مشترک دارد و میراث مشترک سبب شده تا همیشه کنار هم باشیم.

مهدی هنردوست نیز در گفتگوی با تسنیم اظهار داشت: خدا را شاکریم که نگاه محبت آمیز دو کشور به هم که در واقع تضمینی هست بر آینده بهتر رابطه ها میان دو کشور تاثیر گذار جهان اسلام همچنان ادامه دارد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان گفت: علیرغم تمام مشکلاتی که در مسیر بهبود رابطه ها تجاری دو کشور وجود دارد با این حال محبتی که در قلب مردم دو کشور وجود دارد سرمایه‌ای بزرگ و تمام نشدنی هست.

دیگر شرکت کنندگان در این مراسم نیز به پیشرفت بسیار ایران طی سال های پس از انقلاب علیرغم تحریم‌های ظالمانه غرب اشاره کرده و گفتند: ایران نشان داد که می‌تواند بدون توجه به تحریم‌ها مسیر پیشرفت را طی کند.

همزمان با فرا رسیدن دهه مبارکه فجر در شهرهای بزرگ پاکستان مانند کراچی و اسلام آباد بنرهای تبریک نیز نصب شد که مورد توجه ویژه رسانه‌ها قرار گرفت.

 

گفته: هاشم دولتی

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *