گفته ویژه تسنیم از شروع موج گسترده اعتراضات مردمی در پاکستان علیه مسافرت قریب الوقوع بن سلمان+ ویدیو- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار خبرگزاری تسنیم از اسلام آباد، همزمان با نزدیک شدن وقت مسافرت «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی به پاکستان که قرار هست با سرمایه گذاری سنگین عربستان در خاک اسلام آباد همراه باشد، اعتراضات مردمی شروع شد.

صدها نفر از مردم پاکستان در اعتراض به مسافرت بن سلمان تظاهرات کرده و خواستار لغو مسافرت وی به کشورشان شدند.

آنان در مصاحبه با خبرنگار تسنیم عنوان کردند:بن سلمان که راهی پاکستان شود یقینا هدف اولش این هست که به تمامیت ارضی ما و استقلال ما آسیب بزند…چون بن سلمان به هر کشوری مسافرت کند با اهداف معلوم شده عربستان نمی‌رود بلکه پوششی ازبرای اهداف آمریکا هست تا به استقلال کشورها ضربه بزند.

نکته بعدی این هست که وی علاوه بر دخالت در امور کشورما از طریق سرمایه گذاری مالی، قطعا سیاست داخلی را نیز تحت الشعاع قرار داده و سبب ایجاد آشوب می‌شود.

من ازبرای حرف‌های خود دلیل دارم زیر وی دوست ما نیست! در اصل دوست دشمن ما (آمریکا) هست، پس دلیلی ندارد که دلش به حال ما بسوزد.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در اعتراضات عنوان کرد: ارتباطی که آل سعود با اسرائیل و یهود دارد نه تنها به مسلمانان آسیب رسانده بلکه تمام کشورهای منطقه را تحت الشعاع قرار داده هست. آنها بیت المقدس را که نزد خدا محترم هست و نزد تمام فرق اسلامی ارزشمند هست تقدیم یهودیان کرده اند. ما این را بزرگترین خیانت قرن می‌دانیم، و تصور ما این هست که وی ازبرای جامه عمل پوشاندن به این توطئه شوم به کشورهای مختلف منطقه مسافرت می‌کند.

مردم معترض تصریح کردند: آل سعود بخشی از شجره خبیثه ملعونه هستند و هر جای زمین فساد و ظلمی رخ دهد قطعا آل سعود نقش مهمی در ایفای آن داشته‌اند.

در تمام کشورها تلاش می کنند که اختلافات را افزایش دهند و به آن دامن بزنند، به خصوص در سال های گذشته در مشکلات سوریه و یا تقویت داعش یا پس از قتل اسامه بن لادن مشکلاتی که در منطقه رقم خورد همه توسط آل سعود بوده هست.

علاوه بر اعتراضات خیابانی بعضی گروههای تاثیرگذار مذهبی نیز با برگزاری کنفرانس هایی خواستار اتحاد تمام گروههای سیاسی و مذهبی ازبرای ممانعت از مسافرت بن سلمان شده و عنوان کردند:اجتماع امروز ما متشکل از گروههای مختلف مذهبی، مدارس و حتی احزاب سیاسی موافق هست که علیه بن سلمان ولیعهد سعودی که ظالم هست به پا خواسته اند و با مسافرت وی به پاکستان مخالف هستند.

ما متحد شده‌ایم تا در جمعه‌ای که پیش رو داریم علیه مسافرت بن سلمان در تمام پاکستان تظاهرات برپا کنیم…ما از این ظالم برائت می‌جویئم و از مظلومین جهان حمایت خواهیم کرد.

یکی از شرکت کنندگان در این کنفر انس گفت:ما می دانیم که گروههایی به نیابت از آل سعود در عرصه سیاسی و نظامی(تروریستی) پاکستان فعال هستند، از مسافرت بن سلمان نفع می برند و از حمایت عربستان بهره مند خواهند شد.

معلوم هست که عربستان سالهای سال از گروههای تروریستی در پاکستان حمایت کرده و پس به نام جهاد افغانستان کشور ما را درگیر جنگی خانمان سوز کرده هست. یا در جنگ یمن سبب ایجاد اختلافات در کشورما شد.

عربستان می خواهد ما از کشورهای دوست و همسایه به خصوص جمهوری اسلامی ایران دور شویم.

گفتنی هست عربستان سعودی به نقش آفرینی در نا امنی های سال های گذشته پاکستان متهم هست و دولت سعودی به صراحت از بعضی گروههای افراط گرای پاکستانی حمایت می کند .

قرار هست به زودی بن سلمان با ۱۵ میلیارد دلار روانه پاکستان شده و از دولت اسلام آباد حمایت مالی داشته باشد.

 

گفته از: هاشم دولتی

 انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *